“Být hrdinou. Postavit se i nejchytřejšímu designu technologií!”

Technologický průmysl má svůj business model z velké části postavený na pěstování závislostí. Cílem aplikací a digitálních zařízení je uživatele přimět, aby s nimi trávil co nejvíc času. Což (ostatně jako každá závislost) časem značně snižuje kvalitu života. A vede třeba k poruchám soustředění, horšímu spánku, neuspokojivé mezilidské komunikaci…

Znamená to, že bysme se měli technologiím začít úplně vyhýbat? Dostat je pryč z každodenního života a začít žít úplně asketicky? Ne. Smartphony, aplikace, chytrá zařízení, to všechno vám skutečně může v životě pomoci. Pány svého času ale musíme zůstat my. Zdravé způsoby používání technologií v osobním a rodinném životě existují.

Slow Tech Institute vám s tím chce pomoci. Tato iniciativa sdružuje odborníky, kteří se zabývají novými technologiemi, sociologickými, psychologickými nebo fyziologickými jevy, které se s nimi pojí. Ať už jste rodiče, učitelé, lékaři nebo prostě běžní uživatelé technologií, na tomto webu najdete zprávy z nejnovějších výzkumů, tipy a rady, jak začít s technologiemi žít zdravěji.

Slow Tech Institute není omezený hranicemi této webové stránky. Organizuje přednášky, jezdí do škol nebo hodnotí herní aplikace. Více najdete v sekci projekty.