Michaela Slussareff, PhD.

  • michaela@slowtechinstitute.org

Věnuje se výzkumu negativních, ale i pozitivních dopadů technologií na vývoj dětí a zdravé fungování rodiny. Vede několik národních a mezinárodních výzkumů o dopadech používání digitálních médií na školní a předškolní děti. Spoluzaložila platformu DigitalniZdraviDeti.cz, která nabízí rodičům informace a tipy pro digitální rodičovství, novinky z výzkumu apod. V roce 2022 publikovala v nakladatelství Jan Melvil Publishing Hry, sítě, porno. Rodičovský průvodce džunglí digitálního dětství a dospívání.

Aktuálně působí na Univerzitě Karlově, kde na oboru Studia nových médií přednáší o technologiích ve vzdělávání, kulturních institucích a interakčním designu. Dříve působila na newyorské Parson New School of Design a v centru pro výzkum ve vzdělávání Linnaeus při univerzitě v Gothenburgu. Doktorskou práci obhájila na téma možnosti vzdělávacího využití digitálních her. Také pracovala v Madridu u herních vývojářů v Electronic Arts. Dnes také vyučuje na mezinárodních vysokých školách University of New York in Prague a Prague College.

SLOW TECH MISE

„Jsem zakladatelkou Slow Tech Institute. Věřím ve skvělý potenciál technologií, ale také jsem si vědoma jejich rizik a nebezpečí. Stále věřím, že existují zdravé způsoby, jak obrazovky a nové technologie zapojovat do našeho života. Jsem matkou a cítím hlubokou odpovědnost hledat konstruktivní řešení pro všechny výzvy, které před nás překotný technologický vývoj staví.“

Ve Slow Tech Institute se věnuje hlavně technologickým a edukačním tématům. Připravuje nové vzdělávací programy a stará se o partnerství.