„Máte něco, na co se můžu doma kouknout s dětma?“

Rodiče se po vyposlechnutí rodičovské přednášky často ptají po obsazích, které mohou sdílet s dětmi. Ano, o spoustě věcí je těžké mluvit, když na to nejsme zvyklí, mnoho věcí neznáme a sami se potřebujeme přiučit. Naštěstí vzniká stále více videí a minisérií o problematice digitálního prostředí, které můžeme jako pomocníky využít. Níže je výčet těch, se kterými máme dobrou zkušenost.

Pozor: předtím, než obsah pustíte, podívejte se na něj o samotě a ohodnoťte, zda jsou právě pro vaše dítě vhodné. Zejména filmy níže mohou představovat emocionálně silné příběhy, nebo odkrývají témata, na která vaše dítě nemusí být připraveno.


Nauč tetu na netu

Televizní seriál ČT o internetu. Přístupnou a zábavnou formou osvětluje základní koncepty digitálních technologií, ale i jejich nástrah. Naleznete zde díly o fakenews, závislostech, porovnávání se na sociálních sítích apod.

Alenka v říši GIFů 

Televizní seriál ČT o internetu. Lajky, fake news, jak se rodí youtuber, návykovost digitálních obsahů apod.


Hustá Lída si to hlídá

Projekt Linky bezpečí, O2 a ČSOB. Hlavními tématy jsou nevhodný obsah, kyberšikana, ochrana osobních dat na internetu.Televizní seriál ČT o internetu. Přístupnou a zábavnou formou osvětluje základní koncepty digitálních technologií, ale i jejich nástrah. Naleznete zde díly o fakenews, závislostech, porovnávání se na sociálních sítích apod.

Datová lhota

Minisérie s doprovodnými materiály od ČT Edu. Tématem jsou počítače, software, data, viry apod. Krátké filmy srozumitelně popisují základní temata digitální gramotnosti.

Dva3

Televizní seriál ČT o hrách, jejich historii, tvoření a novinkách.