Zkoumáme to, jak české děti a dospívající využívají sociální sítě, videohry a jakou roli v jejich životě hrají smartphony. Hledáme souvislosti mezi jejich technologickými návyky, strategiemi rodičů, přístupem škol, a také si všímáme toho, zda se děti potýkají s digitálními závislostmi, depresemi nebo úzkostmi s nimi spojenými.

Sbíráme data na českých základních školách. Výzkum je vždy doplněn vzdělávacím interaktivním seminářem pro žáky, aby sami zjistili, zda jsou jejich technologické návyky zdravé, či naopak. Předáváme jim strategie, jak pomoci sobě, nebo druhým ve chvílích, kdy chytré telefony a počítače již negativně ovlivňují naši psychiku a zdraví.

V rámci výzkumu evaluujeme a validujeme dotazníky pro identifikaci problémového chování na chytrých telefonech. Hledáme a analyzujeme možnou spojitost mezi specifickými rodičovskými strategiemi v používání technologií u jejich dětí a negativními vlivy technologií na jejich psychické zdraví. Podobně se zaměřujeme na studium vlivu jednotlivých školních pravidel na používání osobních telefonů ve výuce a o přestávkách.

V SOUČASNÉ DOBĚ PANDEMIE SBÍRÁME DATA ON-LINE, ZAPOJIT SE MŮŽE KAŽDÝ:
  • Jste rodič dítěte ve věku 13 až 17 let? Zapojte se do výzkumu monitorujícího dopady používání technologií na dospívající. Tento krátký dotazník je určen právě pro Vaše děti, zabere max. 15 minut. Moc si vážíme Vašeho zájmu, pomáháte vědcům zodpovědět palčivé otázky současnosti. Dotazník naleznete zde. 
  • Je Vám 18 – 25 let? Zapojte se do výzkumu monitorujícího dopady používání technologií na mladé dospělé. Tento krátký dotazník je určen právě pro Vás, zabere max. 15 minut. Moc si vážíme Vašeho zájmu, pomáháte vědcům zodpovědět palčivé otázky současnosti. Dotazník naleznete zde.    

KONTAKTUJTE NÁS NA INFO@SLOWTECHINSTITUTE.ORG, POKUD BYSTE SE CHTĚLI DO VÝZKUMU ZAPOJIT JAKO ŠKOLA, NEBO JAKO VÝZKUMNÍK, ČI POMOCNÁ VĚDECKÁ SÍLA. TEŠÍME SE NA SPOLUPRÁCI!