Zkoumáme to, jak české děti a dospívající využívají sociální sítě, videohry a jakou roli v jejich životě hrají smartphony. Hledáme souvislosti mezi jejich technologickými návyky, strategiemi rodičů, přístupem škol, a také si všímáme toho, zda se děti potýkají s digitálními závislostmi, depresemi nebo úzkostmi s nimi spojenými.

Kontaktujte nás na info@slowtechinstitute.org, pokud byste se chtěli do výzkumu zapojit jako škola, nebo jako výzkumník, či pomocná vědecká síla. Tešíme se na spolupráci!

Sbíráme data na českých základních školách. Výzkum je vždy doplněn vzdělávacím interaktivním seminářem pro žáky, aby sami zjistili, zda jsou jejich technologické návyky zdravé, či naopak. Předáváme jim strategie, jak pomoci sobě, nebo druhým ve chvílích, kdy chytré telefony a počítače již negativně ovlivňují naši psychiku a zdraví.

V rámci výzkumu evaluujeme a validujeme dotazníky pro identifikaci problémového chování na chytrých telefonech. Hledáme a analyzujeme možnou spojitost mezi specifickými rodičovskými strategiemi v používání technologií u jejich dětí a negativními vlivy technologií na jejich psychické zdraví. Podobně se zaměřujeme na studium vlivu jednotlivých školních pravidel na používání osobních telefonů ve výuce a o přestávkách.